לוגו יד תמר בזמן קורונה

אנחנו ביד תמר מושיטים את הלב והיד להקל על החולה בסרטן ומשפחתו בניהול במשבר אנו מאפשרים לחולה להתמקד במלחמה להצלת החיים, עד להחלמתו!

תמיכה

אנשי יד תמר וצוות המתנדבים המסור מלווים את חולי הסרטן ובני משפחותם וכל משפחה שחווה משבר או אירוע מאתגר יד ביד לאורך כל הדרך. אנחנו מקשיבים, תומכים, מעלים הצעות ורעיונות לשיפור ונותנתים את כל הכלים להתמודד עם המשבר שפקד אותנו בצורה היעילה והטובה ביותר.

מידע

ליד תמר ניסיון של שנים, באיסוף מידע, כתיבת מתודות, יצירת קשרים וכתיבת תכנים בנושא התמודדות עם מחלת הסרטן ומשברים בקהילה. אנשי יד תמר מוכשרים על מנת להעניק מידע בנושאים רבים, במיצוי זכויות רפואיות, הפנייה לארגונים מסייעים, סיוע במילוי טפסים של המוסד לביטוח לאומי, והמוסדות השונים ועוד.

רשת ביטחון

בפנייה ליד תמר אתם יכולים לזכות בשקט נפשי להתמודד עם המשבר כאשר אנשי הארגון וצוות המתנדבים המסור ילוו וינחו אתכם בכל נושא ובכל שאלה. אנחנו נתגבר עבורכם על מכשולי הבירוקרטיה ונלווה אתכם עד למימוש הזכויות המגיעות לכם. אנחנו נשמור על פרטיותכם בקפדנות ונעשה הכל נמכל הלב ולגמרה בחינם!

אנחנו כאן כדי לעזור

בתוך כ – 48 שעות מרגע קבלת הפנייה במוקד יד תמר, אחד המתנדבים שלנו ייצור עמך קשר על מנת להשלים פרטים חסרים ולשייך אליכם את המתנדבים המתאימים לכם ביותר.

לאחר השיחה, המתנדבים יתקשרו לקבוע אתכם פגישה במקום המתאים לכם ביותר, על מנת לסייע לכם להתמודד עם המשבר, להסביר לכם מה אתם הולכים לעבור, להשיג את הזכויות המגיעות לכם לדעת איך ממשיכים הלאה חזקים ורגועים יותר.

תמר למשפחה:
הליווי המדורג למיצוי זכויות

משפחה במשבר חווה מגוון קשיים. חלק מהקשיים הם כלכליים וסוציאליים וחלק ממנו שייך לתחושת הבדידות של החולה והמשפחה. מצב משבר מחייב באופן כמעט מיידי השקעת משאבים כספיים מעבר למה שקיים בשוטף בתקציב המשפחתי.

חלק מסוים מהמשפחות מסוגל לעמוד בנטל הכלכלי הראשוני. חלק אף זה לא. ככל שמתמשכת תקופת המשבר וככל שהולכים ורבים הצרכים, הרי שהקושי הכלכלי הולך וגדל. זהו בור. והבור הולך ומעמיק ומאיים לבלוע את המשפחה. אף אדם אינו שמח להיות נזקק. מדינת ישראל היא מדינת רווחה, ועל כן קבועות בחוק זכויות רבות ומגוונות של אדם במשברי מחלה מסוגים שונים. פעילות בכמה רמות למיצוי הזכויות של החולה/המשפחה במשבר תגרום לכך שהמשפחה תזכה במשאבים כלכליים וסוציאליים המגיעים לה על פי דין.

בנוסף, אנו מודעים לחשיבות הגבוהה לתת למשפחה כלים ייחודיים לניהול ההתארגנות המשפחתית: הכלים כוללים בין השאר: נציג משפחתי (Case Manager) אשר מסייע לתעדף משימות ולגייס את מירב כוחות העזרה בצורה חכמה ואפקטיבית תוך ניצול חוזקות והפעלת יציתיות.

תמר לקהילה

תמר לקהילה:
הניהול החכם לחוסן הקהילתי

בכל קהילה ישנו צורך ברור לחיבור בין הצרכים והיכולות המשפחתיות לבין הסיוע אותו הקהילה רוצה לתת. רוב הקהילות מחפשות דרך נוחה ואפקטיבית לנהל יותר טוב את המשברים הפנים קהילתיים על מנת להגביר את החוסן הקהילתי..

הייחודיות: מודל תמר לקהילה פותח על ידי מומחי יד תמר על מנת לתת לקהילה:

  • אפקטיביות (תיווך מותאם בין הקהילה למשפחה, תוך תיעדוף משימות ושימוש בחוזקות).
  • יותר מתנדבים שמביאים לידי ביטוי את החוזקות שלהם.
  • מרחב גדול יותר של תחומי סיוע.
  • יכולת סיוע לטווח ארוך (לא רק חירום).
  • הפעלת יצירתיות בכל הנוגע לסיוע החכם.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל דבר ועניין

יד תמר לחולה (ע”ר).

אנחנו בדרך כלל עונים תוך 2-3 ימי עסקים.

 

המרפא 3, הר חוצבים, ירושלים

תודה! לשותפינו היקרים

במשך השנים זכינו לשותפים רבים – חברות ואנשים פרטיים. השותפות מחממת את הלב ונותנת הרבה כוח להמשיך בעבודת הקודש למען חולי סרטן בישראל. אנו, הנהלת יד תמר מבקשים להודות בשמנו ובשם כל חולי הסרטן ומשפחותיהם, עובדי המחלקות האונקולוגיות והרופאים על הסיוע והאיכפתיות.
אנו מברכים אתכם שתראו ברכה והצלחה בכל מעשי ידיכם.

לזכרם של יקירינו

תמר ליכטנשטט ז"ל

מודי ענב ז"ל

דילוג לתוכן